ANA SAYFA HAKKIMIZDA PROJELERİMİZ EĞİTİM İLETİŞİM
 
 
 
 
 
 
 
WEB SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

   İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak, “Hedef Sensin – Madde Kullanımına Hayır” Projesi kapsamında İstanbul genelinde gençlere, ailelere ve öğretmenlere çok çeşitli etkinliklerle ulaşılmaktadır.

  Çalışmalarımıza gençler üzerinde en çok etkiye sahip olan arkadaş, aile ve eğitimci desteği başarıyı arttıracaktır.

GENÇLER İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ WEB SAYFASINA HOŞGELDİNİZ

      Madde kullanım problemi hiç de zannedildiği kadar uzağımızda değildir. Çoğu kez sigara ile başlayan, alkol ve diğer bağımlılık yapıcı maddelerle devam eden bir zincir gibi etrafımızı sarar. 

       Madde bağımlılığına karşı etkili bir mücadele, bu konuda bilgi ve bilinç sahibi olmakla mümkündür. Bu site Madde kullanım problemi konusunda siz sevgili gençlerimizi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır.

 

AİLELER İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ WEB SAYFASINA HOŞGELDİNİZ

      Madde kullanan bir çocuğumuzun veya bağımlı bir yakınımızın olabileceğini hiç düşünmeyiz. Biliyoruz ki hiçbir aile böyle bir durumla karşılaşmak istemez; ancak böyle bir sorunla karşılaşıldığında da sorunu inkâr etmek ya da görmezden gelmek, sorunun daha da fazla büyümesine neden olacaktır.

      Bunun için problemle ilgili olarak çocuğunuza nasıl yardım edebileceğiniz, tedavi süreci ve suç boyutunun nasıl olduğu konularında size yardımcı olacağız.

 

 

YAŞANMIŞ ÖYKÜLER WEB SAYFASINA HOŞGELDİNİZ

      Bu hayat hikâyeleri okunurken, din­lenirken, bize birçok acının çekildiğini, hem ailede, hem bi­reyde hem de toplumda ciddi dramların yaşandığını göster­irken, diğer bir yandan da öğretici bir yönüyle de bizlere bir yol haritası çizmiş oluyor. 

      Kendisiyle yüzleşebilen, sevdiklerini madde bağım­lılığından dolayı kaybeden: “Ben yandım, evladım yandı, bari başkaları yanmasın.” diyenlerin ibretlik hayat hikayelerini bizlerle paylaşmalarını bekliyoruz.

     Hikâyelerinizi bizimle paylaşın ki başka hayatlar solmasın…

 

EĞİTMENLER İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ WEB SAYFASINA HOŞGELDİNİZ

      Madde bağımlılığına karşı etkili bir mücadele, bu konuda bilgi ve bilinç sahibi olmakla mümkündür. Öğretmenlerin bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi, verilen mücadelede hayati önem taşır. Bununla birlikte mücadelenin başarıya ulaşmasında, toplumun tüm kurum ve kuruluşlarının ortak anlayış ve dayanışma içerisinde olmaları da son derece önemlidir.

      Madde bağımlılığı konusunda siz değerli idareci ve öğretmenlerimizi bilgilendirmeye yönelik hazırlanan bu çalışmada, madde bağımlılığı ile ilgili verilen mücadeleye destek amaçlanmıştır.

 

DANIŞMA WEB SAYFASINA HOŞGELDİNİZ

       Madde kullanan kişi siz misiniz ya da çok sevdiğiniz bir kişiye yardım mI etmek istiyorsunuz?

       Ancak unutmamanız gereken en önemli husus; bunu tek başınıza halledemeyeceğiniz ve sevdiğiniz kişinin sağlığının birinci derecede önemli olduğudur.

       Bu amaçla zengin içeriklerle desteklenmiş Danışma bölümünde size yol gösterici bir çok bilgi ve video bulunmaktadır. Öğrendiğiniz bilgileri uygularken mutlaka bir uzman desteğine ihtiyaç duyulduğu unutulmamalıdır.

 

ETKİNLİKLER WEB SAYFASINA HOŞGELDİNİZ

       “Hedef Sensin – Madde Kullanımına Hayır” Projesiyle İstanbul genelinde gençlere, ailelere ve öğretmenlere ulaşılarak, uygulanan çeşitli etkinliklerle gençlerin farkındalık seviyelerinin arttırılmasına, olumlu davranışlara yöneltilmesine çalışılmaktadır.

        Bu kapsamda yürütülen 19 farklı proje ile geniş kitlelere ulaşılmaktadır.  Çalışmalarımız hedef kitle olan 14-25 yaş aralığındaki gençlerle birlikte onların aileleri, eğitimcileri ve toplumun genelini kapsamaktadır.

        Sizler de gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan aktivitelerimizi bu sayfadan takip edebilirsiniz. 

 

Site Haritası Gizlilik Sözleşmesi Kurallar Bize Ulaşın